Kadzidło lekkoatletyką stoi!

(tekst: UKS Siódemka Ostrołęka, UG; film/zdjęcia: UKS Siódemka Ostrołęka)

---------------------------

Złoto i brąz wywalczyli trenujący w UKS Siódemka Ostrołęka Kadzidlanie Daniel Gadomski i Kornelia Suchecka.

Medale zostały wywalczone podczas Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które w dniach 4 i 5 czerwca odbyły się w Zamościu.

Złoty medal w biegu na 800 m juniorów zdobył po porywającym finiszu Daniel Gadomski (rocznik 1998) - czas: 1:55,36 s.

Ten sam zawodnik był 7 w biegu na 1500 m juniorów - 4:09,54. Niestety Daniel został przez sędziów przydzielony do słabszej serii, którą wygrał z dużą przewagą, ale najgroźniejsi rywale biegali w innym biegu i osiągnęli lepsze wyniki na tym dystansie.

Medal brązowy w trójskoku juniorek wywalczyła Kornelia Suchecka (rocznik: 1998) z najlepszym w tym sezonie wynikiem - 11,50 m.

Kornelia startowała także w skoku w dal juniorek, gdzie zajęła 5 miejsce - 5,23 m (także najlepszy wynik w tym sezonie), a do brązowego medalu zabrakło zaledwie 4 cm.

W Mistrzostwach startował także Karol Kudrzycki, który w biegu na 1500 m osiągnął czas 4:22,10 s i zajął 12 miejsce.