Powrót do strony głównej
"Kolorowe jarmarki" w Krobi


   (tekst/zdjęcia: Grażyna Krystianiak)

---------------------------


Festyn wiejski pod hasłem "Kolorowe jarmarki" odbył się w Krobi w piękne, słoneczne, sobotnie popołudnie 22 lipca.

Głównym organizatorem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich z Krobi "Stokrotki", które pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Gospodynie wsparli Urząd Gminy w Kadzidle oraz Centrum Kultury Kurpiowskiej. Zebranych mieszkańców i gości przywitał wójt Dariusz Łukaszewski i pani Justyna Mróz - sołtys Krobi.


Na program festynu złożyły się występy Koła Gospodyń z Krobi "Stokrotki" jak i zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń z Czarni i Brzozowej "Czarne Brzozy" oraz Piaseczni "Żurawinki".

Swój solowy występ miała jedna z członkiń "Stokrotek" pani Marianna Duszak, która zagrała na harmonii pedałowej tradycyjne kurpiowskie utwory.


Odbył się także konkurs WORD z główną nagrodą w postaci roweru oraz konkurs plastyczny.

Ponadto dla najmłodszych i ich rodziców animatorzy z agencji "Klaunada" przygotowali 3-godzinny blok animacyjno-rekreacyjny, a w nim gry, zabawy, konkurencje, zabawy z chustą animacyjną, tunelami animacyjnymi, wizyta pluszowej maskotki, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, malowanie buziek, zjeżdżalnię-dmuchańca.

Na festynie nie zabrakło Pani Joli i Beaty ze współpracującej z nami firmy AVON, które chętnie udzielały porad dotyczących makijażu i doboru odpowiednich kosmetyków. Firma Avon była także sponsorem kosmetyków dla dzieci i dorosłych, które można było otrzymać biorąc udział w konkursach.


Gospodynie z Krobi przygotowały pyszny poczęstunek złożony z potraw regionalnych.
Na zakończenie dla wszystkich zagrał Zespół "DESEO".

Festyn zorganizowali:
- KGW "Stokrotki" z Krobi;
- Wójt Gminy Kadzidło;
- Radny, Sołtys wsi Krobia;
- Kadzidlańskie Stowarzyszenie Kulturalne "Bractwo";
- Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. M. Mieszki w Kadzidle.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2017