Powrót do strony głównej
"Wiejskie klimaty" w Tatarach


   (tekst: Urszula Łaszczych, zdjęcia: Bogusława Jaksina)

---------------------------


27 sierpnia odbył się w Tatarach kolejny festyn integrujący wieś kurpiowską pod nazwą "Wiejskie klimaty".

Głównym organizatorem tego spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich "Tatarskie Burśtynki". W imieniu Koła dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pozyskało Kółko Rolnicze w Tatarach.


Festyn w Tatarch rozpoczął zacięty mecz piłki nożnej kawalerzy - żonaci, który zakończył się remisem.

Puchary kapitanom wręczył Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, a medalami uhonorowała zawodników Sołtyska Bogumiła Kardaś.

Dla licznie zgormadzonych mieszkańców wsi i przybyłych gości zaśpiewały Panie z KGW "Tatarskie Burśtynki" i "Czarne Brzozy" z Czarni i Brzozowej. Zatańczyły również dzieci z zespołu "Mała Kurpianka" z Kadzidła.

Wszyscy chętni, mogli skorzystać z bardzo przydatnego i profesjonalnego pokazu udzielania pierwszej pomocy, który poprowadziła Małgorzata Białczak z Kadzidła w ramach akcji WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować".


Nie zabrakło konkursu wiedzy o ruchu drogowym WORD-u, główna nagroda - rower - powędrował do Bartka Cichockiego z Tatar.

W konkursie wiedzowym "Kurpie - mała ojczyzna" dzieci zmagały się z pytaniami o tańce kurpiowskie, rodzaje wycinanek, strój kurpiowski, a nawet musiały wykazać się znajomością gwary kurpiowskiej.

Został również przeprowadzony konkurs kulinarny "Najsmaczniejsza potrawa z ziemniaków". Serwowano najlepsze wiejskie potrawy, a wszyscy uczestnicy bawili się przy wielkim ognisku, na którym można było samemu upiec kiełbaski i ziemniaki. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które już tradycyjnie zapewnili animatorzy "Klaunady" z Bartoszyc.

Biorący udział w konkursach, zabawach otrzymali słodkości, liczne nagrody oraz gadżety promocyjne, m.in. z logo LGD "Kurpsie Razem".

Festyn zakończyła potańcówka przy muzyce Zespołu Everest.


Dziękujemy Pani sołtys Bogusi Kardaś, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego pikniku.
Organizatorzy i współorganizatorzy:
- KGW "Tatarskie Burśtynki" z Tatar;
- Wójt Gminy Kadzidło;
- Radny i Sołtys wsi Tatary;
- Kółko Rolnicze w Tatarach;
- Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. M. Mieszki w Kadzidle.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2017