Powrót do strony głównej
"Teatralne spotkania z książką"


   (tekst/zdjęcia: Krystyna Sutuła)

---------------------------


11 grudnia 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. W. Woźniaka w Kadzidle odbyły się po raz drugi warsztaty z cyklu "Teatralne spotkania z książką".

Bibliotekarze, wykorzystując nabyte umiejętności na wcześniejszych warsztatach przygotowali samodzielnie spektakl dla dzieci inspirowany książką Hanny Januszewskiej "Pyza na polskich dróżkach". Na spotkanie z Pyzą bibliotekarze z Kadzidła zaprosili dzieci z miejscowej szkoły, przedstawicieli samorządu, aktorów z Teatru Królewskiego w Wilanowie, a także bibliotekarzy z sąsiednich bibliotek.

Scenariusz do przedstawienia opracowała Krystyna Łaszczych, kolorową scenografię wykonała Krystyna Sutuła, a podkład muzyczny Elżbieta Sadłowska. W roli Pyzy wystąpiła Krystyna Sutuła, mazowieckiej gospodyni i narratora Krystyna Łaszczych, zaś zgrabną Hanką była Łucja Sobiech. Nad całością czuwała dyrektor Biblioteki, Pani Wiesława Sobiech. Bibliotekarki Krystyna Łaszczych i Elżbieta Sadłowska przedstawiły również monolog w gwarze kurpiowskiej pt. "Ja tam pleto nie jestem".


Zaproszeni goście wzięli też udział w warsztatach sztuki ludowej zaprezentowanej przez bibliotekarki.

Dziękujemy Pani Alinie Więckiewicz-Wiśniewskiej za przekazany dyplom dla Pani dyrektor Wiesławy Sobiech "Biblioteka przyjazna teatrowi" oraz Pani Annie Grzecznowskiej - przedstawicielowi Biura Zarządu Głównego SBP za ofiarowane gadżety dla dzieci, zachęcające do czytania podarowane przez Instytut Książki. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za obejrzenie przedstawienia i miłą zabawę.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018