Powrót do strony głównej
Warsztaty teatralne w kadzidlańskiej bibliotece


   (tekst/zdjęcia: Krystyna Sutuła)

---------------------------


27 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyły się warsztaty teatralne zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przy współudziale kadzidlańskiej biblioteki.

Tego dnia mieliśmy okazję gościć panią Annę Grzecznowską - dyrektora Biura Zarządu Głównego SBP w Warszawie, panie prowadzące warsztaty: Alinę Więckiewicz - aktorkę Teatru Królewskiego Pałacu w Wilanowie oraz Zamku Atlantis oraz Sylwię Majewską - specjalistkę tańca dawnego i historii kostiumu.


W warsztatach wzięły udział dzieci z klasy III z panią Celiną Tańską ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle, nauczyciele języka polskiego ze szkoły w Kadzidle oraz bibliotekarze z GBP z powiatu ostrołęckiego, z MBP z Ostrołęki, bibliotekarze z Węgrowa, Radomia i Prażmowa.

Wszyscy uczestnicy warsztatów obejrzeli spektakl teatralny "Dziadek do orzechów" w wykonaniu aktorów teatralnych, z muzyką Piotra Czajkowskiego. Na warsztatach poznaliśmy kulisy powstawania spektaklu teatralnego, od tworzenia lalki teatralnej po scenografię, kostiumy, inscenizację i realizację. Dowidzieliśmy się jak można wykorzystać przestrzeń biblioteczną do pracy z dziećmi w realizacji przedstawień teatralnych.

Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zachwyceni znakomitą grą aktorską pani Alicji, zamiłowaniem do kostiumów pani Sylwii i wielkiej miłości do teatru obu pań.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom warsztatów za niezapomniany kontakt ze sztuką i świetną zabawę.

Zapraszamy na stronę www.teatrwbibliotece.sbp.pl


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018