Mistrzostwa Polski w Chudku
Srebrne Chudkowianki!

(tekst: Sylwia Kowalczyk; zdjęcia: Archiwum SP w Chudku)

---------------------------

W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w Unihokeju w kategorii juniorek młodszych.

O tytuł mistrzyń Polski walczyło 6 zespołów. Jedną z drużyn grających w turnieju była Jedynka Trzebiatów, w której grają uczennice Szkoły Podstawowej w Chudku - zawodniczki UKS Biedronka Chudek: Magdalena Bogdańska, Wiktoria Lenda, Ewelina Duszak, Paulina Koziatek, Dominika Florek, Klaudia Święcicka, Amelia Lenda. Podopieczne trenera Marcina Lisiewskiego zajęły rewelacyjne II miejsce w Turnieju Mistrzostw Polski w unihokeju, wygrywając 4 spotkania i tylko w meczu z Podhalem Nowy Targ uznały wyższość rywalek.

Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Podhala Nowy Targ, które pokonały pozostałe zespoły.

Łącznie do obejrzenia było 15 niesamowitych meczów. Cieszy nas fakt, że do drużyny ALL STARS całego turnieju zostały wybrane dwie zawodniczki z Chudka, tj. Ewelina Duszak (bramkarz) i Paulina Koziatek (napastnik).

Dziękujemy!

Dziękujemy wójtowi Gminy Kadzidło za okazaną życzliwość podczas organizacji turnieju.