Powrót do strony głównej
"B & N, czyli B jak Bezpieczny
i N jak Niechroniony"


   (tekst: Agnieszka Grzyb; zdjęcia: Archiwum ZPO w Dylewie)

---------------------------


"B & N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" - to program profilaktyczny stworzony z myślą o działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

W trosce o to, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna niezależnie od pory roku, panujących warunków atmosferycznych, a także pośpiechu towarzyszącego kierowcom na co dzień - 5 października 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie zorganizowano akcję profilaktyczno-edukacyjną. Dzięki życzliwości funkcjonariuszy ostrołęckiej policji odbyła się głośna, kolorowa manifestacja. Uczniowie z transparentami, w kamizelkach odblaskowych przeszli ulicami Dylewa. Uśmiech dziecka, pamiątkowe zdjęcia i medale były miłym zaskoczeniem dla wzorowych kierowców, którzy zatrzymali się przed przejściem dla pieszych.


W ramach akcji policjanci przeprowadzili krótkie pogadanki, sprawdzili odblaski przy plecakach oraz sprawność rowerów.

Dlatego apelujemy!!! Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji. I mimo, że winnym zdarzenia będzie kierowca, to niechroniony uczestnik ruchu, ponosi poważniejsze konsekwencje, tracąc zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie. Pamiętajmy.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018