Powrót do strony głównej
Mistrzostwa Europy za nami


   (tekst: Artur Prusiński; zdjęcie: Archiwum MKKK)

---------------------------


W dniach 23-24.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Młodzieżowców oraz Seniorów Open Karate Shinkyokushin. W tym roku miały one miejsce w stolicy Węgier - Budapeszcie, gdzie przyjechało ponad 400 karateków z 25 państw.

Nasi zawodnicy w składzie Natalia Nalewajk - kat. kumite młodzieżowiec do 55 kg, Kinga Kot - kat. kumite młodzieżowiec do 65 kg, Aleksandra Perzan - kat. kumite kadetek do 50 kg, Sebastian Jankowski - kat. kumite kadetów do 55 kg tym razem wrócili bez medali, jednak ich postawa na macie pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość.


Cała czwórka stoczyła piękne pojedynki.

Najbliżej medalu była Natalia Nalewajk, która swoją pierwszą walkę wygrała w bardzo dobrym stylu z zawodniczką z Węgier. Jednak w kolejnym pojedynku o wejście do finałowej czwórki przegrała z późniejszą Mistrzynią Europy z Ukrainy. Sebastian Jankowski również miał okazję zmierzyć się ze zwycięzcą w swojej kategorii, ale tak jak Aleksandra Perzan i Kinga Kot musiał uznać wyższość przeciwnika w eliminacjach.


Serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Dariusza Łukaszewskiego za pomoc przy organizacji wyjazdu na Mistrzostwa.


W tym miejscu należy pogratulować całej reprezentacji Polski, dla której mimo wszystko był to udany turniej, ponieważ zdobyła łącznie 16 medali: 2 złote, 2 srebrne, 12 brązowych - co pokazuje, jak silne jest polskie karate.

Opiekunami naszych zawodników byli sensei Artur Prusiński i Kinga Przybyłek, sędzią zawodów Wojciech Domański, sensei Marian Zając pełnił rolę trenera reprezentacji.


--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018