Powrót do strony głównej
"Kurpie Zielone w Literaturze"
- eliminacje gminne


   (tekst/zdjęcia: Krystyna Sutuła)

---------------------------


30 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze" dla uczniów klas V-VIII Szkół Podstawowych i klas III Gimnazjum.

Do konkursu przystąpiło 36 uczestników, 31 recytatorów i 5 gawędziarzy.

Komisja w składzie: Bożena Załęska, Krystyna Łaszczych i Urszula Łaszczych przyznała 3 pierwsze miejsca w kategorii wiersz: Natalii Szubie z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle, Karolinie Auguściak z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Chudku i Annie Dziczek z klasy III Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wachu.

Pierwsze miejsce w kategorii gadka kurpiowska Komisja przyznała Julii Dawid z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle.


Laureaci będą reprezentować naszą gminę 21 listopada na konkursie międzygminnym w CKBiS w Lelisie.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również: Amelia Szkopińska z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Dylewie, Julia Lenda z klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Chudku, Maria Lasota z klasy III Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Kadzidle, Jakub Murach z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Chudku, Amelia Marcinowska z klasy V Szkoły Podstawowej w Kadzidle i Oliwia Pławska z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Wachu.

Do uczestników konkursu gościnnie przemówił Pan Wójt, Dariusz Łukaszewski, podkreślając ich wrażliwość i wyjątkowość, bo ten kto czyta poezję umie patrzeć inaczej. Podkreślił również wyjątkowość miejsca jakim jest biblioteka.


Gratulujemy!!!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknej recytacji i nagród. Dziękujemy Komisji za pracę oraz opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018