Powrót do strony głównej
Wach - Obchody z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę


   (tekst: Teresa Wielechowska; zdjęcia: Arch. SP w Wachu)

---------------------------


Obchody Święta Niepodległości w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę uczciliśmy w szkole w Wachu już w piątek 9.11.2018 r., gdzie wszyscy uczniowie i nauczyciele ubrani w stroje galowe cały dzień prezentowali się z biało-czerwonymi kotylionami.

W tym dniu odbyła się część artystyczna pod kierunkiem Pani Anny Jarmuszewskiej i Pana Ryszarda Kaczyńskiego, w której wzięli udział również Rodzice. Uroczystość rozpoczęto o godzinie 11.11 odśpiewaniem hymnu państwowego przy akompaniamencie akordeonu.

W przeddzień święta przy kościele parafialnym w Wachu został posadzony Dąb Niepodległości "Wach".


W niedzielę 11 listopada 2018 r. o godzinie 11.30 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Wachu odbyła się uroczysta Msza św., w której udział wzięły poczty sztandarowe reprezentujące uczniów SP w Wachu, strażaków z OSP Wach oraz Koło Łowieckie "Łoś".

Po Mszy św. wszyscy wysłuchali części artystycznej w wykonaniu uczniów ze szkoły w Olszynach.


Wieczorem o godzinie 18.30 mieszkańcy Wachu zebrali się w szkole, aby wziąć udział w "Niepodległościowym Śpiewaniu".

Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu. Tematykę niepodległościową przybliżyli zebranym uczniowie szkoły w Wachu, a Ludowy Zespół "Wach" w strojach kurpiowskich zaprezentował szereg pieśni patriotycznych i żołnierskich. Zespołowi przewodniczyli Państwo Janina i Ryszard Kaczyńscy. Do wspólnego śpiewu włączyli się wszyscy zebrani. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.


Dziękujemy Ludowemu Zespołowi "Wach", Filii Biblioteki w Wachu, Rodzicom, Nauczycielom i pracownikom szkoły za wkład pracy w przygotowanie uroczystości.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018