Powrót do strony głównej
Policjanci odwiedzili przedszkolaków w Dylewie


   (tekst: Beata Gwiazda; zdjęcia: Archiwum ZPO w Dylewie)

---------------------------


W dniu 27.09.2018 r. Przedszkole Samorządowe w Dylewie odwiedzili funkcjonariusze Posterunku Policji w Kadzidle - asp. Mariusz Święcki i sierż. szt. Jerzy Tabaka.

W trakcie spotkania odbyły się pogadanki, które dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa: Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?

Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.


Panowie policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i niezapiętych pasów.

Następnie razem z policjantami wszystkie grupy wyszły na plac szkolny i mogły z bliska obejrzeć samochód policyjny.

Postawa i kultura osobista funkcjonariuszy asp. Mariusza Święckiego i sierż. szt. Jerzego Tabaki oraz ich profesjonalne przygotowanie zasługują na wyrazy naszego uznania.


Serdecznie dziękujemy Panom policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Przedszkolaki z wychowawczyniami


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018