Powrót do strony głównej




Warsztaty bożonarodzeniowe
z twórczyniami z Kadzidła


   (tekst: Halina Cichoń; zdjęcia: Alicja Duszak)





---------------------------


Silna tradycja kulturowa i wyrazista tożsamość stanowią najbardziej istotne oznaki żywotności naszego regionu.

Działania, jakie podejmują uczniowie i nauczyciele w ZPO w Kadzidle są świadectwem na podtrzymywanie i kultywowanie tej wspaniałej tradycji. Warsztaty to okazja by zobaczyć, jak pracują twórcy, a inspirujące lekcje dostarczają wszystkim niezapomnianych wrażeń.


21 i 22 listopada 2018 r. odbyły się warsztaty z udziałem twórczyń ludowych, z Paniami: Czesławą Marchewką i Czesławą Gałązką.

Pani Marchewka wprowadziła uczniów klasy 1c oraz uczestników dialektu w zamierzchły czas obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia na Kurpiach. Dzieci wykonywały pod czujnym okiem mistrzyni ozdoby choinkowe wysłuchując ciekawych wspomnień z czasów Jej dzieciństwa.

Pani Gałązka nauczyła zgromadzonych techniki zwijania bibuły w taki sposób, aby spod niedoświadczonych rączek dzieci rozkwitły gwiazdy betlejemskie.


Bardzo dziękujemy twórczyniom za wielkie serce, poświęcony czas i cierpliwość, które okazywały podczas warsztatów.

W tym miejscu należy przypomnieć, iż obie panie są stałymi bywalczyniami w naszej szkole. Odwiedzają nas przy okazji zbliżających się dorocznych świąt. Są naszymi Sprzymierzeńcami i Przyjaciółmi.


---------------------------

 Zdjęcia




--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej





© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2018