Powrót do strony głównej
"Kurpie Zielone w Literaturze"
- eliminacje gminne


   (tekst: UG Kadzidło; zdjęcia: Krystyna Sutuła)

---------------------------


24 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kadzidle odbyły się eliminacje gminne XXXVI Konkursu Recytatorskiego "Kurpie Zielone w Literaturze" dla uczniów klas V-VIII Szkół Podstawowych.

W tym roku do konkursu przystąpiło 29 uczestników ze szkół podstawowych naszej gminy. W recytacji wiersza wzięło udział 26 recytatorów, a w kategorii gadka kurpiowska 3 gawędziarzy.

Komisja w składzie: Grzegorz Parzych, Krystyna Łaszczych i Urszula Łaszczych wytypowała na eliminacje finałowe w kategorii wiersz recytatorów: Roksanę Chmielewską z ZPO w Kadzidle, Julię Lendę z SP w Chudku, Aleksandrę Prusaczyk z ZPO w Kadzidle oraz Amelię Szkopińską z ZPO w Dylewie.

Komisja przyznała również wyróżnienia: w kategorii gadka kurpiowska - Dominice Bachmurze z ZPO w Dylewie, w kategorii wiersz - Patrykowi Modzelowi z SP w Chudku, Oliwii Tomczak z SP w Chudku, Kindze Zaniewskiej z ZPO w Kadzidle, Aurelii Wernik z ZPO w Kadzidle, Alicji Gut z ZPO w Dylewie oraz Idze Nalewajk z ZPO w Kadzidle.


W finale konkursu, który odbędzie się 20 listopada 2019 r. w CKBiS w Lelisie wezmą udział: Roksana Chmielewska, Julia Lenda, Aleksandra Prusaczyk i Amelia Szkopińska.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękną recytację i gadki kurpiowskie, opiekunom za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu oraz Komisji Konkursu za wysłuchanie wszystkich recytacji i ocenę. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Konkursie za rok.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019