Powrót do strony głównej
Finał VII Gali w Teatrze Polskim
"Maska" z Chudka laureatem I nagrody


   (tekst: Ewa Wiśniewska, Sylwia Kowalczyk; zdjęcia: Arch. SP w Chudku)

---------------------------


Dnia 13 grudnia 2019 r. grupa 24 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wzięła udział w VII Gali Finałowej w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Na Galę zostali zaproszeni w związku z podsumowaniem VII edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu "Kocham Cię jak Irlandię - Wilde, Beckett, Shaw i inni" organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski. W tym roku motywem przewodnim była literatura irlandzka. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Dyrektora Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie oraz Jego Ekscelencji Ambasadora Irlandii w Polsce Emer O'Connell.


Młodzi aktorzy wyreżyserowali sztukę pt.: "Szkoła obmowy". Spektakl został zakwalifikowany do ścisłego finału.

Decyzją komisji Teatr "Maska" otrzymał I nagrodę za ambicję zmierzenia się z trudnym tekstem klasycznym, radość tworzenia i poczucie humoru, kreatywność i umiejętność integracji uczennic i uczniów w różnym wieku, za zespołową grę aktorską. Młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych, które poprowadziła aktorka Izabela Bukowska-Chądzyńska. Podczas gali zaprezentowali cały spektakl, wywołując żywą reakcję wśród publiczności.


Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019