Powrót do strony głównej
Podsumowanie projektu ministerialnego
"W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki"


   (tekst: Paweł Łaszczych; zdjęcia: Archiwum CKK w Kadzidle)

---------------------------


1 lutego w Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle odbyło się podsumowanie zakończonego w grudniu 2018 r. projektu ministerialnego "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki". Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczył uczestniczkom Certyfikaty ukończenia warsztatów.

W CKK w Kadzidle w roku 2018 od maja do grudnia trwały bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego. W ramach projektu siedem pań uczestniczyło w zajęciach, podczas których poznały tajniki haftu i koronkarstwa.

Kadzidlańskie CKK od trzech lat realizuje projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez dwa lata prowadzona była nauka gry na harmonii pedałowej, uczył harmonista Grzegorz Golan z Kadzidła.


Siedem pań z wielkim zaangażowaniem i radością pracowało pod okiem znanej i cenionej twórczyni ludowej Krystyny Świder z Kadzidła. Warsztaty trwały 8 miesięcy (160 godzin) - były realizowane w ramach projektu pod nazwą "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" z Programu Ministra "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie Mistrz Tradycji".

Koordynatorem projektu był Paweł Łaszczych.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019