Powrót do strony głównej
Mikołaj gościł w Dylewie


   (tekst: Anna Kubeł; zdjęcia: Arch. ZPO w Dylewie)

---------------------------


6 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

Od samego rana na korytarzach i w klasach był gwar, dzieci kręciły się w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem. Ubrane na czerwono w pięknych mikołajkowych czapkach wyczekiwały gościa. Na szczęście dotarł do szkoły z workiem prezentów, co zostało przyjęte przez wszystkich z ogromnym entuzjazmem. Mikołaj wręczał osobiście słodkości wszystkim dzieciom, zarówno tym małym, jaki i dużym - począwszy od oddziałów przedszkolnych po klasę ósmą. Dzieci prezentowały wierszyki, piosenki, umiejętności sportowe, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że czekały z niecierpliwością na Mikołaja.


Na zakończenie wizyty Mikołaj poproszony został do wspólnego ozdabiania choinki.

Uczniowie pięknie udekorowali drzewko, a Pani dyrektor Hanna Politowska uroczyście zapaliła światełka na naszej choince, tym samym na szkolnym korytarzu zapanował świąteczny nastrój. Niestety Mikołaj musiał ruszyć w dalszą podróż, ponieważ czekali na niego jeszcze w wielu miejscach.


To był bardzo emocjonujący i ciekawy dzień, ponieważ Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas kolędy, żłobka, choinki i prezentów pod nią.

Dzieci podziękowały Mikołajowi za niespodzianki. Ten dzień długo jeszcze będziemy wspominać z radością.

A więc... do zobaczenia w następnym roku drogi Mikołaju!


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019