Powrót do strony głównej
Piknik Rodzinny w Dylewie


   (tekst: Hanna Politowska, Anna Kubeł; zdjęcia: Arch. ZPO w Dylewie)

---------------------------


I Piknik Rodzinny zorganizowany przez Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie. Jak było?

Piknik odbył się w sobotę 12.10.2019 r. Było bardzo wesoło, z dużą dawką pozytywnej energii na jesienną porę, którą rozdawaliśmy wszystkim przybyłym. Bawiliśmy się z naszymi podopiecznymi, ich rodzinami. Celem tego przedsięwzięcia była integracja środowiska lokalnego, promowanie działań szkoły na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, a także propagowanie zdrowego stylu życia.


Impreza została tak zorganizowana, by każda osoba odwiedzająca w tym dniu teren szkoły mogła skorzystać z wielu atrakcji.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonała Pani Dyrektor Hanna Politowska, która serdecznie powitała zgromadzonych i zaprosiła do korzystania z bogatego programu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski, Radni Gminy Kadzidło Pan Marian Pajka oraz Pan Jan Kaczyński, Strażacy z OSP w Dylewie, Policjanci z posterunku Policji w Kadzidle oraz policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.


Najmłodsi doskonale bawili się podczas zabaw z animatorami.

Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko tatuażu i malowania twarzy, a także zabawy integracyjne z chustą Klanzy. Miłośnicy Straży Pożarnej mogli zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego, a sympatycy Policji mieli możliwość przez chwilę poczuć się policjantami i przymierzyć prawdziwą kamizelkę kuloodporną oraz zobaczyć jak działają substancje psychoaktywne, w tym alkohol i narkotyki, na zachowanie i zmysły człowieka, dzięki specjalnym okularom (alkogoglom i narkogooglom). Na boisku trawiastym nauczyciele wychowania fizycznego Pani Ilona Gwiazda i Pan Waldemar Gwiazda przygotowali szereg konkurencji sportowych, z których największym powodzeniem cieszył się turniej piłki nożnej z udziałem chłopców i tatusiów. Punkt medyczny pod opieką Pani Joanny Mrozek zapraszał na darmowy pomiar ciśnienia oraz sprawdzenia swojego BMI, a Panie Jolanta Małkowska i Beata Gwiazda przygotowały stoisko dla osób zainteresowanych przystąpieniem do SKO, gdzie opiekunowie mogli zasięgnąć bliższych informacji na temat, co zrobić by dziecko mogło rozpocząć przygodę z oszczędzaniem, natomiast dzieci poczęstować się smakołykami. Na stoisku profilaktycznym przygotowanym przez Panią Ewę Kuligowską i Panią Sylwię Bieńkowską przez cały czas trwania pikniku prowadzony był konkurs. Uczestniczyły w nim dzieci w różnym wieku począwszy od przedszkolaków po uczniów klasy 8. Dzieci odgadywały zagadki, odpowiadały na pytanie quizowe. Ten konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ze względu na możliwość treningu na "fantomie" oraz otrzymania kuponu uprawniającego do losowania nagrody. Ponadto na stanowisku profilaktycznym można było uzyskać fachową poradę eksperta oraz sięgnąć do ulotek informacyjnych. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji wśród dzieci było malowanie twarzy. Pani Grażyna Gąska z ogromną starannością dbała, by dzieci mogły wcielić się w ulubione postacie oraz przenieść się w świat zabawy i przygód. Dziewczynki najchętniej wybierały motylki i kwiatki, a chłopcy superbohaterów. Przez cały czas trwania pikniku odbywała się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Również udział w konkurencjach sportowych był nagradzany.


Ta środowiskowa impreza zgromadziła całe rodziny.

W specjalnie przygotowanym namiocie zebrani mogli spróbować grochówki, grillowanej kiełbaski, pieczonych ziemniaków, wody pieprzowej, chlebka ze smalcem z dodatkiem ogórka i papryki, czy też skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz kawy i herbaty.


A wszystko to dzięki wspaniałym sponsorom, do których należą:

- Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski
- Państwo Sylwia i Andrzej Ostrowscy
- Pan Wiktor Deptuła - Deptuła. S.j. Stacja paliw
- Szkolny Klub Wolontariatu
- Hurtownia artykułów przemysłowych - Pan Wiesław Młynarczyk
- Sklep Lewiatan w Kadzidle
- Piekarnia u Choromańskich
- Państwo Beata i Grzegorz Gwiazdowie
- Państwo Emilia i Sławomir Deptułowie

oraz anonimowi, niezawodni przyjaciele naszej szkoły.


Składamy serdeczne podziękowania Panom, którzy pracowali przy rozkładaniu i składaniu namiotu:

- Pan Marek Staśkiewicz
- Pan Edward Zyra
- Pan Kamil Kucharek
- Pan Mariusz Jaros
- Pan Karol Prusaczyk
- Pan Andrzej Ostrowski
- Pan Marek Szurnicki
- Pan Sławomir Szabłowski
- Pan Marek Gut


Jesteśmy wdzięczni Panu Mariuszowi Jarosowi za użyczenie grilla i pieczenie pysznych kiełbasek. Podziękowania kierujemy także do Państwa Ostrowskich, którzy zapewnili nam smalec, ogórki i paprykę oraz do Pani Wiesławy Freus z Koła Gospodyń Wiejskich, która przygotowała dla nas wodę pieprzową do ziemniaków. Wyśmienitą zupę grochową ugotowały Panie z kuchni, a przygotowaniem poczęstunku zajęły się Panie z obsługi. Dziękujemy rodzicom, którzy upiekli ciasta, aby wzbogacić naszą uroczystość o słodkości do kawy i herbaty.

Jesteśmy pod wrażeniem Panów, którzy zgłosili się... nie zawsze na ochotnika do meczu piłkarskiego. Dziękujemy Panom: Grzegorzowi Butlerowi, Marcinowi Kaczyńskiemu, Marcinowi Madrakowi, Robertowi Roguszewskiemu, Sławomirowi Deptule, Pawłowi Serowikowi oraz Mariuszowi Sadowskiemu.


I Piknik rodzinny w Dylewie stał się faktem, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz serdeczności i wsparciu naszych niezawodnych przyjaciół.

Jego sukces z pewnością zachęcił nas do kontynuowania tak dobrze rozpoczętej tradycji imprez integracyjnych. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność i dobrą zabawę.


Nie pozostaje nic innego, jak tylko... Do następnego razu


---------------------------

 Zdjęcia, cz. 1
 Zdjęcia, cz. 2
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019