Powrót do strony głównej
Razem na święta
Pomagamy Polakom na Kresach


   (tekst: Hanna Politowska; zdjęcia: Arch. ZPO w Dylewie)

---------------------------


Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.
(o. Fabian Kaltbach OFM)
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a w związku z tym jeszcze bardziej otwierają się nasze serca.

Po raz kolejny nasza szkoła (ZPO w Dylewie) przystąpiła do akcji charytatywnej. Tym razem chcieliśmy sprawić radość uczniom polskiej szkoły w Dziewieniszkach na Litwie. W związku z tym zebraliśmy dary, które mamy nadzieję sprawiają naszym rodakom na Kresach dużo radości oraz przywrócą wiarę w dobry i wrażliwy świat.


Wielkie serca i otwarte dłonie naszych uczniów, nauczycieli oraz rodziców pozwoliły zebrać wiele różnych produktów: między innymi słodycze, gry planszowe, kalendarze na rok 2020 o tematyce związanej z Polską, a także kartki świąteczne z życzeniami.

To była wielka lekcja patriotyzmu i wychowania. Dla nas to tak niewiele. Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat. Zatem z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc, bez Was nic by się nie udało.


Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.


Dyrekcja Szkoły, Samorząd Uczniowski i Wolontariat


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019