Powrót do strony głównej
Ślubowanie pierwszoklasistów w Wachu


   (tekst: Janina Kaczyńska; zdjęcia: Arch. SP w Wachu)

---------------------------


W dniu 11 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Ślubowania klasy I oraz Dnia Edukacji Narodowej.

Miło było nam gościć pana wójta Dariusza Łukaszewskiego. Obecni byli również pani dyrektor Teresa Wielechowska, Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły, Rodzice, uczniowie. Zanim maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już nauczyły się w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani w narodowe barwy i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności pod kierunkiem swojej wychowawczyni Janiny Kaczyńskiej oraz pana od muzyki Ryszarda Kaczyńskiego.

Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek (w tym w gwarze kurpiowskiej), zatańczenie regionalnych tańców, recytacja wierszy, udzielenie odpowiedzi na szereg zagadek z różnych dziedzin oraz zadania związane z przygotowaniem pierwszoklasisty do szkoły. Po zakończonej prezentacji wszyscy zebrani potwierdzili, że występ wypadł znakomicie, a uczniowie klasy I mogą przystąpić do ślubowania.


W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Teresa Wielechowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Następnie przyszedł czas na gratulacje, pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, prezenty i uściski.


W przeddzień Święta KEN wystąpił chór szkolny.

Dziewczęta w niezwykle emocjonalnym repertuarze wyśpiewały podziękowania za nauczycielskie serce, uśmiech, za każdą wspólną chwilę przeżytą mądrze i pięknie w murach naszej szkoły. Nie zabrakło też życzeń i szczerych słów uznania dla pani Anny Jarmuszewskiej, która po 36 latach pracy w naszej placówce odeszła na zasłużoną emeryturę.

Po tak wzruszającej, oficjalnej części Rodzice uczniów klasy I zaprosili gości na słodki poczęstunek.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019