Powrót do strony głównej
SKO-wicze z Wachu na wycieczce w Białowieży


   (tekst/zdjęcia: Opiekunowie wycieczki)

---------------------------


W dniu 8 października SKO-wicze ze Szkoły Podstawowej w Wachu wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Białowieży. Po pokonaniu dość długiej drogi z radością przywitali cel swojej podróży.

Najpierw zwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne. Zwiedzaniu towarzyszył przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o różnych ekosystemach i mieszkańcach lasów, a przede wszystkim o królu puszczy. Ciekawe ekspozycje wzbudziły zainteresowanie uczniów, tym bardziej, że obserwacji towarzyszyły odgłosy ptaków i innych zwierząt.


Następnie uczniowie przejechali do Rezerwatu Pokazowego Żubra, gdzie mogli w bezpieczny sposób zapoznać się z królem regionu.

W zagrodach dzieci mogły zobaczyć różne gatunków zwierząt: rysie, wilki, żbiki, łosie, sarny, jelenie, konie polskie i oczywiście żubry. Zwierzęta chętnie podchodziły i pozowały do zdjęć.

W drodze powrotnej w Łomży czekała na uczniów jeszcze jedna atrakcja - park trampolin. Po zapoznaniu się z regulaminem i krótkiej rozgrzewce SKO-wicze oddali się aktywności fizycznej - podskokom na trampolinach i wspinaniu się na ściance. Choć zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domów.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019