Powrót do strony głównej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019


   (tekst: Urszula Łaszczych; zdjęcia: Grzegorz Parzych, UG Kadzidło)

---------------------------


13 stycznia w Kadzidle było sportowo, tanecznie, kulturalnie, folklorystycznie i smacznie... bez focha!!!

Gmina Kadzidło na maksa "zagrała" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.


Udało się zebrać 19 836,55 zł, 31 dolarów, 17 euro.

Od 8.00 rozpoczęła się kwesta na ulicach Kadzidła, ale wolontariusze również zbierali pieniądze w Dylewie, Chudku, Wachu, Jazgarce, Czarni i Siarczej Łące. W całej gminie można było spotkać 39 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. W tym roku do Sztabu w Kadzidle dołączyła również gmina Łyse.


Na Hali sportowej w Kadzidle odbył się Charytatywny Turniej Siatkarski drużyn mieszanych, w którym wzięło udział 7 drużyn: Mix Mazury, Legends Olsztyn, Na lajcie Przasnysz, Inżyniery, Wachoziaki, Piękni i Młodzi, Napalm.

Walka była zacięta, ale w przyjaznej atmosferze, bo i cel był szczytny. Całkowity dochód z turnieju został przeznaczony na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzieci i dorośli mogli wziąć udział w zajęciach fitness/aerobik, uczennice ZPO w Kadzidle dzielnie doglądały kiermaszu pluszaków oraz słodkich wypieków, które przygotowali ofiarni rodzice.


Od godz. 16.00 w Centrum Kultury Kurpiowskiej ruszył koncert "GRAMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA", który przyciągnął tłumy Kadzidlaków.

Wystąpili: grupa taneczne ATRIA - taniec towarzyski; cheerleaderki "ATomówki" - kl. I-III z ZPO w Kadzidle; cheerleaderki "Wojowniczki" - kl. IV-VII z ZPO w Kadzidle; Zespół Folklorystyczny "Mała Kurpianka" z CKK w Kadzidle; Grupa Dialektowa - kl. I-III z ZPO w Kadzidle; Grupa Śpiewacza "Kurpianki z Golanki"; Kapela Kurpiowska "Kurpianka". Zagrali, zaśpiewali, zatańczyli i wszelkie inne talenty zaprezentowali - dzieci, młodzież i dorośli, a serdeczna widownia nie szczędziła im braw.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich, którzy tego dnia zawitali do CKK w Kadzidle był pokaz broni, amunicji i mundurów zorganizowany przez Kurpiowską Grupę Rekonstrukcji Historycznej "LAS" i Brygadę Bagienniaków.

Nie zabrakło Tradycyjnego Światełka do Nieba - naszych Kurpiowskich Aniołów.


Po raz kolejny Kadzidło udowodniło, że pomaganie jest dziecinnie proste

Szczególnie w organizację tego Wielkiego Dnia włączyli się: Małgorzata Białczak, Eliza Cichoń, Halina Cichoń, Paweł Łaszczych, a nad wszystkim czuwał Szef Sztabu Grzegorz Parzych. Wójt Dariusz Łukaszewski, pomysłodawca takiego właśnie świętowania, dziękował wolontariuszom, współorganizatorom, rodzicom, dyrekcji szkoły i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli dzieło Jurka Owsiaka.

Orkiestrowe podziękowania należą się także Grażynie Krystianiak i Edycie Sakowskiej za opiekę nad wolontariuszami, małym i dużym artystom, Sławkowi Duszakowi - DJ KURP za nagłośnienie i piękną grę świateł na scenie, Elżbiecie Tomczak za prowadzenie zajęć fitness/aerobik, Zenonowi Pierzchanowskiemu, Mateuszowi Mierzejewskiemu, Ryszardowi Grzybowi - za sędziowanie Turnieju, członkom KGRH "LAS", nauczycielom, pracownikom szkoły i przedszkola, rodzicom za wszystkie wypieki i słodkości.


Najgoręcej dziękujemy Wolontariuszom, którzy jak co roku, bez względu na pogodę, nastroje wychodzą uśmiechnięci i w pełni zaangażowani w zbiórkę pieniędzy podczas Finałów WOŚP.

Organizatorami koncertów i imprez sportowych w tym dniu byli:
- Wójt Gminy Kadzidło
- Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle
- Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019