Powrót do strony głównej
Uczniowie klasy VIIIa z ZPO w Kadzidle uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Potyczek Ekonomicznych


   (tekst: Ewa Rydel; zdjęcia: Archiwum ZPO w Kadzidle)

---------------------------


Od początku roku szkolnego grupa uczniów klas ósmych i III gimnazjum realizowała program pod hasłem "Ekonomia na co dzień" w ramach zajęć Klubu Młodego Przedsiębiorcy.

Uczniowie pogłębiali wiedzę z zakresu ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości poprzez gry i zabawy dydaktyczne, spotkania z pracownikami banku, podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym, poprzez udział w konkursach.


Z radością informujemy, że uczniowie klasy VIIIa: Szymon Bednarczyk, Karol Sęk i Jakub Kowalczyk uczestniczyli w Ogólnopolskim Finale Potyczek Ekonomicznych.

W pierwszym etapie konkursu wzięły udział 403 zespoły uczniowskie. W drugim etapie zakwalifikowane grupy zaplanowały działania edukacyjne w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Nasz zespół opracował kampanię społeczną pod hasłem "Nie dla cyberprzestępców!", przygotował spot telewizyjny i prezentację multimedialną o zagrożeniach w sieci.


Na finał konkursu udaliśmy się w dniach 9-11 maja 2019 r. do Warszawy.

Oprócz wytężonej pracy młodzież miała możliwość zwiedzenia Centrum Pieniądza NBP. Młodzież z 16 zespołów przystąpiła do konkursu z wiedzy ekonomicznej w zakresie bankowości elektronicznej, gospodarowania finansami, oszczędzania, inwestowania, obliczania odsetek. Nasz zespół uzyskał zaszczytne II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Potyczek Ekonomicznych.

Serdecznie gratulujemy!


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019