Powrót do strony głównej
Wycieczka do Łomży


   (tekst/zdjęcia: Iwona Sobiech, Anna Mielnicka)

---------------------------


Dnia 05.06.2019 r. uczniowie klasy 1a i 1d byli na wycieczce w Miejskiej Straży Pożarnej w Łomży, gdzie uczestniczyli w kursie dla dzieci z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa "OGNIK" w ramach programu Rządowego "Bezpieczna+".

Celem programu było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.


W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez strażaków, którzy czekali już na nasz przyjazd.

Na początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań i chętnie oglądały prezentowany sprzęt. Następnie udały się do salki, w której obejrzały interesujący film instruktażowy o bezpiecznych zachowaniach w domu, oraz o tym jakie zachowania są niebezpieczne i narażają nas na wywołanie pożaru. Brali również udział w symulacji w specjalnym pokoju z czujką dymu.

Dzieci zobaczyły też miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których mogły nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodów strażackich i ich przeznaczenie.

Obserwowały pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Na koniec uczestniczyły w ćwiczeniach strażackich - lania wody ze strażackiego hydrantu.


Wszyscy zafascynowani trudną, niebezpieczną, ale ciekawą pracą strażaka pełni wrażeń wróciły do szkoły.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019