Powrót do strony głównej
Pierwszoklasiści zwiedzili Warszawę


   (tekst/zdjęcia: Organizatorki wycieczki)

---------------------------


W dniu 13 kwietnia 2019 roku uczniowie klas: 1a, 1b, 1c i 1d Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle wraz z opiekunkami Anną-Danutą Mielnicką, Mariolą Krystian, Haliną Cichoń, Alicją Duszak, Iwoną Sobiech i Ewą Kłos uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

W programie wycieczki znalazły się:PLANETARIUM

W związku z faktem niewielkiej możliwości wyposażenia uczniów w wiedzę z dziedziny astronomii postanowiłyśmy w niekonwencjonalny sposób przybliżyć uczniom tę ciekawą tematykę. Poszerzenie horyzontów dało uczniom wyobrażenie o miejscu człowieka we Wszechświecie, jego złożoności i harmonii oraz osobliwościach, a w ostatecznym efekcie wzbudzenie zainteresowania astronomią.


STARE MIASTO

Poznano wybrane zabytki stolicy według planu wycieczki. Kształtowałyśmy w ten sposób postawy patriotyczne i szacunek dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, tożsamość narodową i szacunek do historii narodu polskiego. Przygotowywałyśmy uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym kraju.


MANUFAKTURA CUKIERKÓW

Pobyt w manufakturze to niezwykle słodka i pyszna zabawa. Podczas godzinnych warsztatów dzieci poznały proces ręcznego tworzenia lizaków i miniaturowych cukierków, począwszy od wylania gorącej masy na granitowy blat, poprzez barwienie, aromatyzowanie, tworzenie wzoru aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci cudownie pachnących, słodkich, bajecznie kolorowych lizaków i maleńkich karmelków. Każdy z uczestników miał też okazję wykazania się swoimi umiejętnościami manualnymi tworząc z giętkiej masy karmelowej lizaki według własnych pomysłów.

Dzięki tej wycieczce dzieciaki mogły dowiedzieć się co to jest karmel, jak powstają wspaniałe wzory cukierków i jaka ciężka jest praca mistrza cukierniczego. Manufaktura cukierków, którą odwiedziliśmy to miejsce, gdzie można było obejrzeć produkcję cukierków i lizaków z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych metod i składników, według technik z XVII wieku. Jest to wspaniała nauka przez zabawę, a licząc z jakim zainteresowaniem dzieci podziwiały pracę cukierników i jej efekty jesteśmy pewne, że nauka wyciągnięta z pokazu na długo pozostanie w ich głowach.


"HULA-KULA"

Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta na Placu Zabaw w Rozrywkowym "Hula-Kula", gdzie dzieci spędziły czas bardzo aktywnie korzystając z wielu wspaniałych atrakcji, spalając pocukierkowe kalorie. Dziękujemy w imieniu uczniów, rodziców i opiekunów Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu, wójtowi gminy Kadzidło za życzliwość i pomoc w organizacji wycieczki dla najmłodszych.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2019