Powrót do strony głównej
Wernisaż prac uczniów w szkole w Chudku


   (tekst/zdjęcia: Organizatorki wernisażu)

---------------------------


W dniach od 5 do 12 października w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów klas IV-VIII zatytułowany "W świecie sztuki".

Tematyka dotyczyła wykorzystania różnorodnych technik plastycznych w procesie rozwijania swobodnej ekspresji artystycznej uczniów zgodnie z autorskim programem "Nasze kontakty ze sztuką". Zagadnienia związane były z regionalizmem, przyrodą, sztuką mody i plastyką użytkową. W ciągu tych kilku dni uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli zwiedzać wystawę, wypowiadać się na temat wybranych prac oraz podziwiać ich piękno i kreatywność autorów.


Po zakończeniu wernisażu uczniowie odebrali swoje prace w celu stworzenia osobistego portfolio.

Uczniowie poprzez podejmowane działania plastyczne kształtowali osobowość, rozwijali wrażliwość artystyczną oraz indywidualne zdolności twórcze. Uczyli się współpracować w grupie, wyrabiali zainteresowania artystyczne, a poprzez twórczość własną podnosili poziom samoakceptacji. Rozwijali pomysłowość i kreatywność, zwracając jednocześnie uwagę na estetykę wykonanych prac. Wystawę odwiedziła Pani Grażyna Kulesik - instruktor plastyki z OCK Ostrołęka oraz Pani Elżbieta Sadłowska - bibliotekarz z Domu Kultury w Chudku.


Organizatorzy:
- Pani Elżbieta Niedźwiecka-Równa (nauczyciel plastyki i techniki),
- Pani Joanna Szymczyk (nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz).


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020