Powrót do strony głównej
Dzień Babci i Dziadka w Dylewie


   (tekst: Grażyna Gąska) (zdjęcia: Arch. ZPO w Dylewie)

---------------------------


Babcia i dziadek to dwoje ludzi budzących czułość i uśmiech na twarzy każdego z nas.

To osoby nierozerwalnie związane z naszym życiem. To postacie, które od najwcześniejszych lat otaczają nas miłością, dobrocią i troską. Osoby, z którymi czynimy pierwszy znak krzyża, wypowiadamy pierwsze słowa modlitwy. Osoby, które służą radą i pomocą, które swoim przykładem pokazują, co jest w życiu najważniejsze. W końcu babcia i dziadek to niekończące się uściski i całusy.


Wyrazy wdzięczności płynące z głębi dziecięcych serduszek wyraziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, którzy 22 stycznia 2020 r. wspólnie z wychowawczyniami zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na początku Pani dyrektor Hanna Politowska powitała zaproszonych gości i wyraziła radość z tak licznego przybycia. Następnie grono uczniowskie zaprezentowało umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Swoim występem wywołało dumę, uśmiech, a nawet łzy wzruszenia na obliczach babć i dziadków, udowadniając po raz kolejny, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Na zakończenie wnukowie wręczyli szanownym seniorom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej na babcie i dziadków czekał słodki poczęstunek stanowiący okazję do serdecznych rozmów, wspomnień i podziękowań.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich bliskich.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020