Powrót do strony głównej
Jasełka w szkole w Dylewie


   (tekst: Anna Kubeł) (zdjęcia: Arch. ZPO w Dylewie)

---------------------------


Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia, są dla siebie milsi i życzliwsi.

W naszej szkole (tj. Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie) także jest to okres bardzo wyjątkowy. Dzieci z radością dekorują swoje sale lekcyjne, własnoręcznie wykonują ozdoby, w klasach odbywają się spotkania opłatkowe, na korytarzu szkolnym stroimy piękną choinkę. Zgodnie z tradycją kulminacją działań przygotowujących nas do Bożego Narodzenia jest spotkanie jasełkowe, które odbyło się w piątek 20 grudnia. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć wydarzenia biblijne dotyczące narodzenia Jezusa. Uczniowie klasy 4 i 5 przybliżyli nam historię Marii i Józefa szukających schronienia, którzy po bezskutecznych poszukiwaniach musieli przenocować w stajni. Przedstawienie pokazujące scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, króla Heroda, aniołów oraz dzieci, przeplatane było kolędami i pastorałkami. Uczniowie wykazali się znakomitą grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Jasełka, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez zebranych i nagrodzone gromkimi brawami z pewnością będą zapamiętane przez wszystkich.

Po zakończonym spektaklu uczennice reprezentujące Samorząd Uczniowski symbolicznie podzieliły się opłatkiem z dyrekcją szkoły i w imieniu społeczności uczniowskiej złożyły życzenia wszystkim zebranym.

Następnie głos zabrała dyrektor Pani Hanna Politowska, która za przygotowanie wyjątkowych Jasełek podziękowała młodym artystom z klasy 4 i 5 oraz ich opiekunkom Pani Ilonie Gwieździe - koordynatorce całej uroczystości oraz Pani Elżbiecie Cekale, Pani Bogumile Michalak, a także chórowi szkolnemu prowadzonemu przez Panią Agnieszkę Grzyb, za wspaniałe kolędy, które wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła także świąteczne życzenia wszystkim przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

6 stycznia 2020 r. w pięknie udekorowanej świątyni parafialnej pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Dylewie, wśród blasku świec i choinek, nasi uczniowie zaprezentowali Jasełka przybliżając zebranym wydarzenia sprzed ponad 2000 lat.

Przedstawienie zgromadziło wielu parafian, którzy gorąco oklaskiwali młodych aktorów, a w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił w słowach podziękowania ks. proboszcz Robert Zieliński, który nagrodził młodych wykonawców słodkim upominkiem. Był to wyjątkowy, bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.


Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zadbali o to, aby tak było.


---------------------------

 Zdjęcia - Jasełka w szkole
 Zdjęcia - Jasełka w kościele
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020