Powrót do strony głównej
To był piękny wieczór...


   (tekst: Anna Kubeł) (zdjęcia: Arch. ZPO w Dylewie)

---------------------------


Wspólne śpiewanie kolęd to nie tylko nasza historia narodowa i chrześcijańska, ale też jeden z piękniejszych polskich zwyczajów świątecznych.

To także okazja, by na moment zwolnić, odłożyć na bok wszystkie problemy służbowe i prywatne i skupić się na tym, co nas łączy, a nie dzieli, co raduje, a nie smuci. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem, płonącymi lampionami i kominkiem rozpoczęło się wspólne kolędowanie. To wyjątkowe wydarzenie, zgromadziło 20 stycznia 2020 roku, społeczność szkolną, rodziców oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Barbarę Bączek, Radnego Gminy Kadzidło Pana Mariana Pajkę, Księdza Roberta Zielińskiego - proboszcza parafii Dylewo, Zarząd Rady Rodziców, a także przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich "Dylezionki" oraz nasze absolwentki Paulinę Giers, Karolinę Gut, Aleksandrę Szkopińską i Dominikę Gołaś.


Witając zebranych Dyrektor Szkoły Hanna Politowska podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który szkoła będzie podtrzymywała.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały wraz z uczniami Panie: Agnieszka Grzyb, Agnieszka Traczewska oraz Teresa Ogniewska. Nasi artyści stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości i miłych wspomnień. Uroczystość uświetnił również występ Koła Gospodyń Wiejskich, które jedną z kolęd zaśpiewały dla nas po kurpiowsku. Bardzo miłym akcentem był występ naszych absolwentek. Cieszymy się, że pomimo wielu nowych obowiązków znalazły czas, by spędzić go razem z nami. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie znanych kolęd przez zgromadzonych uczestników.


Dziękujemy!

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w pierwszej edycji Wieczoru Kolęd za wyjątkową atmosferę wspólnej zadumy, za bliskość i pozytywne emocje. Serca wypełniają się wielką radością patrząc jak mieszkańcy Dylewa integrują się tworząc wyjątkowy klimat wspólnej zadumy nad tajemnicą Bożego Narodzenia.


Kolędowanie łączy pokolenia, jest źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć, dlatego trzeba dbać, abyśmy tego bogactwa nie zgubili.

Mamy nadzieję, że "Wieczór kolęd", stanie się naszą tradycją i będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ warto pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom.


"Niech tradycja śpiewania kolęd przy choince przy żłóbku stale trwa i podtrzymuje to, co istotne w naszej kulturze i w naszej historii..."
Jan Paweł II


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020