Powrót do strony głównej
Spotkanie uczniów z Dylewa
z Dyrektorem Banku w Kadzidle


   (tekst: Jolanta Małkowska) (zdjęcia: Beata Gwiazda)

---------------------------


W środę 5 lutego 2020 r. uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji bankowej w ramach działalności szkolnej kasy oszczędnościowej SKO w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Alinę Sadłowską - Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle, która przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji na temat funkcji banku oraz specyfiki pracy w tym zawodzie. W czasie zajęć wywiązała się ciekawa i ożywiona dyskusja na temat oszczędzania, rachunków bankowych, lokat, rodzajów pieniędzy oraz sposobów płatności. Uczestnicy nabyli wiedzę, dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi oraz dowiedzieli się dlaczego warto oszczędzać pieniądze. Dzieci również doskonale poradziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez Panią dyrektor, chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które z pewnością utrwaliły i pogłębiły wiedzę dotyczącą oszczędzania.

W następnej części spotkania nastąpiło uroczyste powitanie i włączenie do Szkolnej Kasy Oszczędnościowej w naszej szkole nowych członków, którzy swoim podpisem dokonali formalności i tym sposobem rozpoczęli "przygodę" z SKO.


To była również znakomita okazja do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Żyrafka Lokatka w zimowej oprawie", który został ogłoszony w grudniu.

Zadaniem dzieci było wykonanie pomysłowej pracy plastycznej, z wykorzystaniem różnorodnych technik, w formie plakatu. Prace ukazujące zimową aurę pięknie prezentowały się na widniejącej wystawie. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Spotkanie było pełne dobrej zabawy i uśmiechów. Wszyscy aktywni uczestnicy otrzymali upominki przywiezione przez naszego gościa.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020