Powrót do strony głównej
Podsumowanie projektu ministerialnego
"W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki"


   (tekst: Paweł Łaszczych; zdjęcia: Archiwum CKK w Kadzidle)

---------------------------


W Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle odbyło się podsumowanie zakończonej w grudniu 2019 r. II edycji projektu ministerialnego "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki". Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczył uczestniczkom Certyfikaty ukończenia warsztatów.

W CKK w Kadzidle w roku 2019 od marca do grudnia trwały bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego. W ramach projektu uczyły się dwie grupy pań: grupa zaawansowana, która kontynuowała rozpoczętą w 2018 roku naukę i grupa początkująca, która poznawała tajniki haftu i koronkarstwa.

Kadzidlańskie CKK już od czterech lat realizuje projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Mistrz tradycji".


Panie z wielkim zaangażowaniem i radością pracowały pod okiem znanej i cenionej twórczyni ludowej Krystyny Świder z Kadzidła. Warsztaty trwały 10 miesięcy (200 godzin) - były realizowane w ramach projektu pod nazwą "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" z Programu Ministra "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie Mistrz Tradycji".


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020