Dziewczyny z Kadzidła
wicemistrzyniami Polski w karate

(tekst: Artur Prusiński, zdjęcie: Archiwum MKKK)

---------------------------

7 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin w kategorii Młodzieżowców U-21 oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin w kategorii Juniorów U-17, w których wzięło udział 162 zawodników z prawie 70 klubów z całej Polski.

Organizatorami zawodów był Polski Związek Karate oraz Klub Sportów Walki Kyokushin z Zielonki koło Warszawy.

Reprezentanci MKKK zdobyli 2 srebrne medale i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas swoich pojedynków.

Natalia Nalewajk i Olga Boruch zostały wicemistrzyniami Polski w swoich kategoriach odpowiednio młodzieżowiec U-21 oraz junior U-17. Obydwie zawodniczki stoczyły po trzy walki, a sposób w jaki wygrały swoje pojedynki pokazuje, że praca wykonywana na treningach daje efekty. Najbardziej mogły się podobać ich walki półfinałowe, w których zarówno Natalia jak i Olga zwyciężyły przez ippon, czyli zwycięstwo przed końcem czasu regulaminowego. Warto wspomnieć, że Natalia obroniła tytuł wicemistrzowski z poprzedniego roku.

Pozostali zawodnicy: Oliwia Sobiech, Alicja Nalewajk, Kasia Lisiewska, Sebastian Jankowski oraz Damian Teodorowski przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej. Pomimo braku medali ich postawa może cieszyć, a o porażkach zadecydowały jedynie niewielkie różnice w przygotowaniu fizycznym.

Sobotnie zawody pokazały, że podopieczni sensei Artura Prusińskiego wykonują dobrze swoją robotę, a efekty tej pracy najlepiej widać na macie podczas takich turniejów jak ten, który odbył się w minioną sobotę.

Każdy z uczestników wydarzenia zobowiązany był do przestrzegania aktualnych przepisów dotyczących rozgrywania wydarzeń sportowych, aktualnych regulacji dot. pandemii oraz bieżącego regulaminu sanitarnego, dlatego organizatorzy zrezygnowali z udziału publiczności.

Zarząd Klubu MKKK składa serdeczne podziękowania panu Wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu na Mistrzostwa Polski zawodników z Kadzidła.