Powrót do strony głównej
Gminny Sztab Kryzysowy - komunikat nr 17


   (tekst: Dariusz Łukaszewski, NFZ)


---------------------------


Szanowni Państwo,

wielokrotnie mówiliśmy o zagrożeniach dla naszego zdrowia wynikających z narastającego poczucia osamotnienia, lęku, depresji. Czas zarazy odbiera nam radość, pogodę ducha, bezpieczeństwo. Niemal od początku zarazy uruchomiliśmy pomoc psychologiczną dla naszych uczniów, osób starszych, wszystkich innych, którzy nie radzą sobie z trudnościami. Cieszymy się, że została dzisiaj uruchomiona pomoc Narodowego Funduszu Zdrowia. Korzystajmy w razie potrzeby. Z całego serca życzę spokojnych, zdrowych, serdecznych dni.


Z nadzieją bezgraniczną na czas zwyczajny

Dariusz Łukaszewski

Przewodniczący Gminnego Sztabu Kryzysowego

Bezpłatna pomoc psychologiczno - terapeutyczna dla dzieci i młodzieżyOd 1 kwietnia 2020 roku dzieci oraz młodzież ucząca się do ukończenia 21 roku życia, mogą korzystać z bezpłatnych porad psychologicznych i psychoterapeutycznych. NFZ finansuje nowy rodzaj usług medycznych: "Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży".


Usługi te na I poziomie referencyjności są świadczone przez dwie placówki:

1. Przychodnia Lekarska "Zdrowie", 07-415 Olszewo-Borki, ul. 3 Maja 4,

- tel. (29) 761 35 00
- tel. (29) 761 32 63
- tel. 506 350 323

2. Fundacja "Promyk" Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci Młodzieży i Dorosłych - Poradnia Psychologiczno-Terapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży, 07-410 Ostrołęka, ul. Kołobrzeska 7

- tel. 506 754 402, 600 075 752
- tel. (29) 714 26 58, 506-115-195


Świadczeniodawca udziela świadczeń ambulatoryjnych oraz środowiskowych (również z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych) następującej grupie pacjentów:

- dzieci poniżej 7 roku życia,
- dzieci i młodzież objęta obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcąca się w szkołach ponadpodstawowych - do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.


Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z następującymi problemami:

- zaburzenia psychiczne, lękowe i nerwicowe,
- zaburzenia zachowania,
- zespoły uzależnienia,
- obniżony nastój i niska samoocena,
- problemy emocjonalne,
- długotrwały stres w szkole, w domu.


W okresie pandemii proponujemy rejestrację drogą telefoniczną. Po ustaniu kwarantanny domowej, będzie można zgłaszać się również osobiście do rejestracji placówki świadczącej usługi.

Skierowanie nie jest wymagane.

--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020