Powrót do strony głównej
Gminny Sztab Kryzysowy - komunikat nr 3


   (tekst: Dariusz Łukaszewski)


---------------------------


Drodzy mieszkańcy, zalecam: zostańmy w domach. Obowiązkowo.

Tylko tak możemy ograniczyć koronawirusa, który stoi u bram każdej gminy, każdej posesji, każdego domu.

Ograniczajmy obecność w sklepach, aptekach, kościołach. Korzystajmy z okienek, stref klienta. Przestrzegajmy zaleceń obowiązujących w sklepach. Limitujmy ilość wchodzących. Nie powracajmy po zapomniane drobiazgi. Kupimy je przy następnej okazji. Podaliśmy harmonogram radiowych transmisji Mszy Świętych. Zamieńmy tegoroczny Wielki Tydzień w domowe, rodzinne rekolekcje.

Zachowujmy odległości. Wirus jest groźny. Szybko się rozprzestrzenia. Tylko nasza świadomość, oparta na wiedzy i wyostrzonym sumieniu, może stać się skuteczną przeszkodą.

Pracodawcy niech zabezpieczą pracowników w odzież ochronną, maski, rękawiczki. To również element naszej obywatelskiej dojrzałości.

Dezynfekujmy otoczenie, korespondencję, otrzymywane dokumenty. Porządny, mocny, ponad 60 procentowy bimber doskonale spełnia rolę skutecznego środka dezynfekującego.

Osoby powracające z zagranicy muszą zachować kwarantannę. Także członkowie ich rodzin, jeśli był jakikolwiek osobisty kontakt. Złamanie kwarantanny jest karalne. Policja prosi o wszelkie sygnały złamania kwarantanny. Proszę dzwonić. Informować. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność.


Szanowni mieszkańcy, szanujmy bliźnich, siebie, wspólnotę gminną. Koronawirus jest potężnym wrogiem.

Wykorzysta każdą naszą słabość, brak dyscypliny, lekkomyślność, głupotę, nonszalancję. Wojna z koronawirusem wymaga szczególnej solidarności. Chwila nieuwagi, zbędne spotkanie, niepotrzebna rozmowa, brudne ręce, nieumyta twarz, mogą być początkiem naszego osobistego nieszczęścia. Nie ryzykujmy! Głupotą jest lekceważyć tak bezwzględnego przeciwnika.


Kochani, stoimy przed ogromnymi wyzwaniami.

W najbliższym czasie nie wydarzy się cud. Wirus nie zniknie. Żadnych złudzeń. Przeciwnie. Stanie się jeszcze potężniejszy. Wzrośnie zachorowalność. Nie jesteśmy żadną zieloną wyspą. Podlegamy tym samy procesom. Dzisiaj wszyscy, gdziekolwiek się podziewamy, stajemy się siostrami i braćmi, w sensie ewangelicznym, ale również tym dosłownym. Nie możemy grzeszyć wobec siebie choćby najmniejszym zaniechaniem. Wspierajmy się. Pomagajmy. Poprzez wzajemną życzliwość podnośmy swoją wspólnotową odporność. Zawsze czułem się bardzo zaszczycony mogąc być Państwa wójtem. W trudnych chwilach zarazy moja wiara w Państwa mądrość niewspółmiernie wzrosła.Z bezgranicznym szacunkiem

Dariusz Łukaszewski
wójt Gminy Kadzidło20.03.2020


--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020