Powrót do strony głównej
Spotkanie w szkole w Wachu z Dyrektorem Banku PKO BP


   (tekst/zdjęcia: Marta Pabich)

---------------------------


12 października w Szkole Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Wachu odbyło się spotkanie z Panią Aliną Sadłowską - dyrektor banku PKO BP w Kadzidle.

Pani dyrektor przeprowadziła ciekawe lekcje w kl. II i III z wykorzystaniem scenariuszy PKO BP dotyczących finansów.


SKO-wicze z klasy II uczestniczyli w lekcji: "Mądre pomaganie, czyli gospodarowanie własnymi zasobami".

W trakcie lekcji uczniowie utrwalili pojęcia dotyczące budżetu, wydatków i dochodów na podstawie warszawskiej legendy "O złotej kaczce". Uświadomili sobie, że nie wszystko można kupić za pieniądze. Zastanawiali się, dlaczego warto pomagać innym oraz wskazywali sposoby wsparcia osób potrzebujących.

Na zajęciach Pani Alina wykorzystała m.in. tabele, rozsypanki wyrazowe, zaszyfrowane hasła oraz kartę z cechami jakie powinien posiadać wolontariusz. Zajęcia uczniom bardzo się podobały.


SKO-wicze z klasy III pogłębiali swoją wiedzę z bankowości. Uczestniczyli w lekcji "Co robią banki?".

W czasie zajęć uczniowie uporządkowali nabyte wiadomości na temat oszczędzania. Poznali podstawowe zadania banku i uświadomili sobie korzyści płynące z oszczędzania w banku. Nauczyli się też kluczowych pojęć związanych z bankiem, tj: oszczędzanie, bank, oprocentowanie, kredyt.


Za wzorową aktywność uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor długopisy z logo banku PKO BP. W ramach podziękowania za ciekawe lekcje SKO-wicze wręczyli Pani Dyrektor słodki upominek.


---------------------------

 Zdjęcia
--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020