Powrót do strony głównej
Informacja Wójta Gminy Kadzidło
(28.04.2020)


Drodzy Państwo, mieszkańcy Gminy Kadzidło,

zanim zapadną ostateczne decyzje, przekazuję informację z dzisiejszych dzienników. Odbyło się to poza samorządami, poza naszymi decyzjami. Pracujemy pod ogromną presją, oraz w ogromnym chaosie. To bardzo trudny czas. Żadna władza nie ma prawa tak bardzo brutalnie narażać naszej codziennej pracy na podobne zderzenia, turbulencje, które zakłócają wykonywanie ważnych, codziennych obowiązków. Samorządy zostały powołane dla społeczności lokalnych. To jest nasza naturalna powinność. Poniżej ważna informacja.


Poczta Polska już 22 kwietnia otrzymała dane Polaków z rejestru PESEL potrzebne do przygotowywania wyborów prezydenckich - ustaliła "Rzeczpospolita". Tę informację potwierdziło Ministerstwo Cyfryzacji, które wydało dane.

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że w środę 22 kwietnia Poczta Polska otrzymała dane z rejestru PESEL za zgodą ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Jak podaje dziennik, zostały one wydane przez Departament Zarządzania Systemami Ministerstwa Cyfryzacji na mocy art. 99 tzw. ustawy dotyczącej zapobieganiu i zwalczaniu koronawirusa, która weszła w życie
18 kwietnia 2020 roku.

Poczta Polska już ma dane wyborców. Udostępniło je ministerstwo. W rejestrze PESEL znajdują się m.in. wrażliwe informacje dotyczące adresów zamieszkania, dat urodzin, stanu cywilnego, urodzeń dzieci, rozwodów i danych małżonków. Jak podaje "Rz", resort cyfryzacji potwierdził przekazanie danych Poczcie Polskiej. Ma ona usunąć je wraz z kopiami zaraz po wykorzystaniu ich do przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych.

To oznacza, że Poczta nie potrzebuje już tych danych z samorządów, co budziło sprzeciw władz lokalnych w wielu miejscowościach - czytamy w "Rzeczpospolitej".Szanowny mieszkańcy, służba społeczności lokalnej jest najpiękniejszym rodzajem służby. Bardzo Państwa proszę o solidarność w tych, i kolejnych dniach.

Z wyrazami szacunku

Dariusz Łukaszewski
Wójt Gminy Kadzidło


--------------------------------------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej

© Urząd Gminy Kadzidło 2015-2020