Powrót do strony głównej 
 

Galeria

 
        Galeria zdjęć...


------------------------------

 

Dylewo pielgrzymuje!


6 października 2022r. uczniowie klas 5-8 ZPO w Dylewie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Największe wrażenie zrobiła na nas ogromna liczba uczestników (ponad 5,5 tysiąca uczniów z ponad 160 szkół), którzy zapełnili niemal całe jasnogórskie błonia i wały. W oczekiwaniu na Mszę Świętą mogliśmy posłuchać ojca Łukasza Buksy – franciszkanina, który głosi Słowo Boże w niekonwencjonalny sposób – za pomocą muzyki, zachęcając młodych do poszukiwania w życiu dobra, otwierania swoich serc na dialog z rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami. Mówił, że rozrywki, które proponuje dzisiejszy świat, mogą czasem zamykać taką możliwość. Jego koncert ewangelizacyjny na jasnogórskich wałach spotkał się z dużym entuzjazmem i żywiołową reakcją zebranych. O godzinie 11.00 odprawiona została msza św. w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół im. Jana Pawła II, której przewodniczył biskup diecezji radomskiej ks. Marek Solarczyk – opiekun szkół noszących imię papieża-Polaka. Modliliśmy się także o pokój oraz za ukraińskich rówieśników którzy są w naszych szkołach jak i tych którzy pozostali w swojej ogarniętej wojną ojczyźnie. Duszpasterz rodziny szkół papieskich zachęcał młodych, by przeżywali życie z Jezusem, umieli dostrzegać dobro, jego blask w ludziach i wydarzeniach, z oddaniem troszczyli się o drugiego człowieka. Po Mszy świętej zawierzyliśmy Matce Bożej całą społeczność szkoły. Akt Zawierzenia zawiśnie na szkolnym korytarzu. Odczytano też list pielgrzymów do papieża Franciszka z zapewnieniem o modlitwie, szczególnie w intencjach Kościoła, papieża, naszej Ojczyzny, szkół im. Jana Pawła II i pokoju zwłaszcza u naszych wschodnich sąsiadów.
Na zakończenie spotkania zostały wręczono nagrodę dla autorki graficznego obrazu tegorocznego spotkania. Nasi uczniowie pięknie uczestniczyli w całej uroczystości, która umocniła łączność z Rodziną Szkół noszących imię Jana Pawła II. Pielgrzymka na Jasną Górę była dla nas przygotowaniem do Dnia Papieskiego, który obchodzony będzie 16 października pod hasłem: „Blask Prawdy”. Ma ona dla nas wszystkich także bardzo wielkie znaczenie duchowe, gdyż dała nam możliwość spotkania uczniów, opiekunów, dyrektorów i rodziców ze szkół mających imię Jana Pawła II.
Na Jasnej Górze w intencji naszej społeczności szkolnej zostanie odprawiona Msza Święta. Cieszymy się, że dopisała nam piękna pogoda i że mogliśmy wziąć udział w pielgrzymce. Mamy nadzieję, że za rok będziemy tam znowu.

 

--------------------

::: Kliknij tu, aby przejść do strony głównej© Urząd Gminy Kadzidło 2022