Z Gminy 2026

Wieczór Kolęd i Pastorałek w ZPO w Dylewie

16 stycznia 2026r.  w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jan Pawła II w Dylewie  odbył się niezwykle nastrojowy Wieczór Kolęd i Pastorałek, który zgromadził nauczycieli, rodziców oraz wielu gości związanych z życiem naszej gminy. Było to wydarzenie pełne ciepła, wzruszeń i wspólnego przeżywania piękna świątecznej tradycji.
Wśród zaproszonych gości obecni byli:
Anna Śniadach – Wójt Gminy Kadzidło,
Małgorzata Prusaczyk – Zastępca Wójta,
Ryszard Bielski – Przewodniczący Rady Gminy Kadzidło,
ks. Karol Żochowski – Proboszcz parafii w Dylewie,
Justyna Roguszewska  oraz Andrzej Domurad – Sołtysi wsi Dylewo 
 
Wieczór rozpoczęła Pani dyrektor Hanna Politowska powitała gości, podkreśliła , jak ważne jest pielęgnowanie wspólnego śpiewu i tradycji, które od pokoleń łączą ludzi. Już pierwsze dźwięki pastorałki w wykonaniu nauczycieli i pracowników naszej szkoły,  wprowadziły wszystkich w atmosferę bliskości i świątecznego ciepła.
 
Wyjątkową oprawę muzyczną zapewnili zaproszeni goście:
- Schola na Lutni
- Kapela Kurpiowska pod kierownictwem pana Pawła Łaszczycha Dyrektora CKK
- Koło gospodyń wiejskich Dylezionki,
- Magdalena Konieczek – niezwykle utalentowana strzypaczka i wokalistka,
- Chór parafialny pod kierownictwem pana Marka Prusaczyka
- Chór rodziców
 
Występy gości, pełne harmonii wykonania tradycyjnych kolęd i pastorałek poruszyły zebranych i stworzyły przestrzeń do wspólnego śpiewu, co nadało spotkaniu niezwykle rodzinny charakter.
 
Wieczór Kolęd stał się nie tylko okazją do wspólnego muzykowania, ale także do zatrzymania się w codziennym pośpiechu, do rozmów, uśmiechów i budowania więzi między szkołą a społecznością gminną. Wydarzenie przypomniało, jak wielką wartość mają tradycje, które łączą pokolenia i pozwalają nam poczuć, że jesteśmy częścią jednej wspólnoty.
 
Po wspólnym kolędowaniu p. Hanna Politowska – dyrektor szkoły zaprosiła uczestników na poczęstunek, który stał się ciepłym dopełnieniem całego wieczoru, okazją do spokojnych rozmów, wymiany życzliwości i wspólnego spędzenia czasu.  W rozmowach brali udział zarówno przedstawiciele władz, mieszkańcy gminy, rodziny uczniów, jak i emerytowani nauczyciele, którzy z radością wrócili do szkolnych murów, dzieląc się wspomnieniami i serdecznymi słowami. Ten nieformalny moment spotkania jeszcze bardziej podkreślił, jak ważne są relacje i wspólnota, którą tworzymy.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -