Strona główna


 :: Grudzień 2019


Magda Umer w Kadzidle! Zapraszamy na koncert!
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Facebook)


Legendarna Magda Umer wystąpi w Kadzidle. Znakomita piosenkarka, liryczna wykonawczyni poezji śpiewanej, przyjedzie do Kadzidła 10 stycznia (piątek).

O godzinie 18.00, w Centrum Kultury Kurpiowskiej, rozpocznie się koncert, podczas którego wysłuchamy piosenki dawne, nowe, wielkie przeboje. Dość powiedzieć, że piosenki: Koncert jesienny na dwa świerszcze, Już szumią kasztany, Białe zeszyty, Jeszcze w zielone gramy, przynależą do kanonu. Wejście na koncert biletowane. Bilet kosztuje 20 złotych. Bilety do kupienia w Centrum Kultury Kurpiowskiej od 7 stycznia (godz. 9.00-15.00, tel.: 692.013.343, (29) 717.61.89). Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy: Wójt Gminy Kadzidło, Centrum Kultury Kurpiowskiej, Publiczna Biblioteka w Kadzidle. Współpraca: Powiat Ostrołęcki.


(31.12.2019)Kolędnicy w Kadzidle - 20 grudnia 2019 r.
(tekst: Halina Cichoń) (fot.: Halina Cichoń, Arch. CKK w Kadzidle, UG Kadzidło)


Boże Narodzenie jest okresem radosnego witania naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Kiedyś z tej okazji nie tylko śpiewano kolędy, ale przygotowywano inscenizacje i teatrzyki nawiązujące treścią do biblijnych wydarzeń. Podjęcie jednogłośnej chęci kolędowania kurpiowskiego dla mieszkańców Kadzidła w grupie dialektowej ZPO w Kadzidle było adwentowym przygotowywaniem na Boże Narodzenie.


Więcej
(30.12.2019)Warsztaty Bożonarodzeniowe w CKK dla uczniów klas 3
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Arch. CKK w Kadzidle)


Dnia 17 i 18 grudnia dzieci z klas 3 z ZPO w Kadzidle wraz z wychowawcami miały możliwość uczestniczenia w warsztatach.

Pod okiem Pań instruktorek w pięknej oprawie świątecznej uczniowie wykonali bombki choinkowe techniką decoupage.


Zdjęcia
(29.12.2019)"Mikołajki pod chmurką"
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Arch. CKK w Kadzidle)


Po raz drugi odbyły się w Kadzidle "Mikołajki pod chmurką".

6 grudnia, przed Centrum Kultury Kurpiowskiej oraz Publiczną Biblioteką, mnóstwo dzieci, opiekunów, rodziców, mieszkańców, wspólnie z wójtem Dariuszem Łukaszewskim, dyrektorami, pracownikami samorządowymi, nauczycielami, oczekiwało na przybycie Świętego Mikołaja. Oczekiwanie nie było próżnowaniem. Zrobiono najdłuższą girlandę świąteczną, śpiewano najpiękniejsze kolędy i pastorałki, posilano się kapustą wigilijną i piernikami. Małe Mikołajki złożyły życzenia mieszkańcom Kadzidła i obdarowały słodkościami.


Więcej
(27.12.2019)Finał VII Gali w Teatrze Polskim. "Maska" z Chudka laureatem I nagrody
(tekst: Ewa Wiśniewska, Sylwia Kowalczyk) (fot.: Arch. SP w Chudku)


Dnia 13 grudnia 2019 r. grupa 24 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chudku wzięła udział w VII Gali Finałowej w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Na Galę zostali zaproszeni w związku z podsumowaniem VII edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu "Kocham Cię jak Irlandię - Wilde, Beckett, Shaw i inni" organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski. W tym roku motywem przewodnim była literatura irlandzka.


Więcej
(27.12.2019)"Magiczne Bombki" - warsztaty w CKK w Kadzidle
(tekst: Urszula Łaszczych) (fot.: Arch. CKK w Kadzidle)


Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych i najbardziej uroczych świąt w całym roku. Urokowi tego okresu ulegają wszyscy...

Aby wprowadzić najmłodszych w ten wyjątkowy nastrój i zatrzymać świąteczny czas jak najdłużej, Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle przygotowało warsztaty ozdabiania drewnianych bombek choinkowych metodą decoupagu.


Więcej
(26.12.2019)Choinka w bibliotece w Chudku
(tekst/fot.: Elżbieta Sadłowska)


Choinka, która znajduje się w bibliotece w Chudku, została ubrana w ozdoby wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej i panie z Koła Gospodyń w Chudku.


Zdjęcia
(24.12.2019)Brawo Szymon Krystian!!!
(tekst/fot.: Gladiator JuJitsu Kadzidło)


Szymon Krystian na koniec roku zaliczył udane występy.

30.11.2019 r. na turnieju Winter Open Gi&NO GI w Poznaniu, wywalczył srebro i brąz.

Tydzień później 7.12.2019 r. w Pucharze Polski ADCC Submission Fighting, w kategorii zaawansowanej zdobył brąz, przegrywając jedynie walkę o wejście do finału.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zdjęcia
(24.12.2019)Mikołaj gościł w Dylewie
(tekst: Anna Kubeł) (fot.: Arch. ZPO w Dylewie)


6 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie jest od wielu lat dniem, w którym podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

Od samego rana na korytarzach i w klasach był gwar, dzieci kręciły się w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem. Ubrane na czerwono w pięknych mikołajkowych czapkach wyczekiwały gościa. Na szczęście dotarł do szkoły z workiem prezentów, co zostało przyjęte przez wszystkich z ogromnym entuzjazmem.


Więcej
(23.12.2019)Razem na święta. Pomagamy Polakom na Kresach
(tekst: Hanna Politowska) (fot.: Arch. ZPO w Dylewie)


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a w związku z tym jeszcze bardziej otwierają się nasze serca.

Po raz kolejny nasza szkoła (ZPO w Dylewie) przystąpiła do akcji charytatywnej. Tym razem chcieliśmy sprawić radość uczniom polskiej szkoły w Dziewieniszkach na Litwie. W związku z tym zebraliśmy dary, które mamy nadzieję sprawiają naszym rodakom na Kresach dużo radości oraz przywrócą wiarę w dobry i wrażliwy świat.


Więcej
(23.12.2019)Medalowa sobota dla MKKK Kadzidło
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Archiwum MKKK)


Dnia 14 grudnia we Włocławku odbyły się zawody Pucharu Polski organizowane przez Polski Związek Karate. W turnieju udział wzięło 550 zawodników ze 114 klubów z całej Polski.

Znakomity występ zanotowali zawodnicy MKKK SHINKYOKUSHIN, zajmując:
- Iza Piskorek - 1 miejsce (Młodzik),
- Natalia Nalewajk - 2 miejsce (Senior),
- Oliwia Sobiech i Alicja Nalewajk - 3 miejsce (Junior).
Tuż za podium (przegrały dopiero w ćwierćfinale) znalazły się Olga Boruch i Kasia Lisiewska.

Ogromne brawa należą się zawodnikom za umiejętne radzenie sobie z presją, stresem oraz godne reprezentowanie Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Opiekunami zawodników byli: sensei Artur Prusiński i sensei Kinga Przybyłek. W składzie sędziowskim sensei Wojciech Domański.


(22.12.2019)"Czy pieniądze są nam potrzebne?"
(tekst/fot.: Opiekunowie SKO Ewelina Sobiech, Jolanta Zera)


15 listopada 2019 r. Pani Alina Sadłowska - Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle przeprowadziła w Szkole Podstawowej w Chudku lekcję dla uczniów klasy IV "Czy pieniądze są nam potrzebne?"

W trakcie lekcji uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: Czy pieniądze są nam potrzebne?, Dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi?, Skąd mają pieniądze?


Więcej
(22.12.2019)Pomagamy Powiatowi Ostrołęckiemu. Modernizujemy Gminę!
(tekst: UG Kadzidło)


Trwa współpraca pomiędzy Gminą Kadzidło a Powiatem Ostrołęckim.

Porozumienia zawarte pomiędzy samorządami, starostą Stanisławem Kubłem oraz wójtem Dariuszem Łukaszewskim, zaowocowały kilkoma udanymi przedsięwzięciami. W roku mijającym udało się ułożyć chodniki wzdłuż ulicy Kurpiowskiej. Zawarto również porozumienie na uzupełnienie chodników wzdłuż ulicy Sportowej. Powiat zakupił niezbędne materiały, zaś Gmina, wraz z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zobowiązała się do wykonania wszelkich prac.Więcej
(18.12.2019)Gmina Kadzidło z budżetem na rok 2020
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 10 grudnia, radni Gminy Kadzidło uchwalili budżet na rok 2020.

Dochody budżetu zaplanowano na kwotę 55 295 905 złotych, wydatki zaś na kwotę 58 716 789 złotych. Wydatki majątkowe powinny osiągnąć poziom
7 599 068 zł.


Więcej
(16.12.2019)Program satyryczny "Takie miasteczko"
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


5 grudnia Biblioteka w Kadzidle gościła artystów seniorów, słuchaczy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy OCK w Ostrołęce.

Artyści zaprezentowali przed kadzidlańską publicznością program satyryczny "Takie miasteczko", ukazujący w przezabawny sposób ludzkie problemy i przywary, budząc serdeczny uśmiech wśród widzów. Reżyserem spektaklu i opiekunem grupy jest Wojciech Kraszewski, zaś w poszczególnych scenkach zagrali: Elżbieta Chojnacka, Teresa Wysocka, Teresa Trzcińska, Teresa Wujkowska, Hanna Stefaniuk, Krystyna Bączek, Krystyna Żebrowska-Kowalczyk, Sabina Olszewska, Joanna Suchocka, Wiesław Kędzierski i Mirosław Chełchowski. Grupie artystów towarzyszyła opiekunka OUTW Dorota Andrzejczyk.

Dziękujemy za przemiłe wrażenia, piękną grę aktorską i liczymy na więcej takich spotkań. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Zdjęcia
(15.12.2019)"Kurpie Zielone w Literaturze" - podsumowanie konkursu
(tekst/fot.: Krystyna Sutuła)


29 listopada w Bibliotece w Kadzidle odbyło się Podsumowanie Konkursu Poetyckiego "Kurpie Zielone w Literaturze".

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 30 uczniów (w tym 27 ze szkół podstawowych oraz 3 ze szkół średnich) reprezentujących 11 szkół z 4 gmin powiatu ostrołęckiego, jednej gminy powiatu szczycieńskiego i miasta Ostrołęki. Od wszystkich uczestników wpłynęło 36 wierszy. Komisja przyznała ogółem 9 nagród w dwóch kategoriach wiekowych.


Więcej
(15.12.2019)Apel dotyczący bezpieczeństwa osób starszych
(tekst: Policja)


Poniżej przedstawiamy apel
I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu dotyczący bezpieczeństwa osób starszych.
Apel
(13.12.2019)Gminne inwestycje - nowa droga dojazdowa do łąk
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Dobra aura sprzyja ostatnim gminnym inwestycjom. Powstała właśnie nowa droga żwirowa, prowadząca od drogi asfaltowej Kadzidło-Golanka.

Solidna żwirówka, bardzo ważna dla rolników, o długości około 800 metrów, biegnie w stronę wsi Todzia. Teren pod drogę został wyrównany oraz utwardzony pospółką żwirową. Wartość prac zamknęła się kwotą 65 000 złotych. Gmina Kadzidło wydatkowała na ten pożyteczny cel 50 000 złotych. Inwestycję wsparła również Spółka Przymusowa dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Wsi Kadzidło. Ta istotna pomoc finansowa wyniosła 15 000 złotych. Dziękujemy udziałowcom oraz Zarządowi, w szczególności sołtysowi Tadeuszowi Bieńkowskiemu oraz Kazimierzowi Dawidowi. Szerokiej drogi!


Zdjęcia
(12.12.2019)Dylewianin Adrian Duszak wicemistrzem świata w teqball
(tekst: UG Kadzidło) (fot.: Arch. Adriana Duszaka)


W dniach od 6 do 8 grudnia 2019 w Budapeszcie były rozgrywane Mistrzostwa Świata w teqball.

W fazie grupowej Adrian Duszak wygrał wszystkie mecze, pokonując zawodników z: Panamy, Bahrajnu i Maroka. Adrian wygrał również półfinał z reprezentantem Czarnogóry. W finale musiał niestety uznać wyższość zawodnika z Węgier Ádáma Blázsovicsa, zajmując tym samym drugie miejsce i zdobywając srebrny medal mistrzostw świata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


(10.12.2019)UWAGA!!! TRENING SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH WYKORZYSTYWANYCH W SYSTEMIE OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA LUDNOŚCI CYWILNEJ O ZAGROŻENIACH
(tekst: UG Kadzidło)


Wójt Gminy Kadzidło informuje, że w dniu 10 grudnia 2019 r. w godz. 09:00-10:00 na terenie powiatu ostrołęckiego przeprowadzony zostanie: TRENING SPRAWNOŚCI SYREN ALARMOWYCH WYKORZYSTYWANYCH W SYSTEMIE OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA LUDNOŚCI CYWILNEJ O ZAGROŻENIACH.

Podczas treningu wyemitowany zostanie akustyczny sygnał alarmowy, trwający 1 minutę.

W związku z powyższym prosimy Państwa o zachowanie spokoju.


(09.12.2019)Nowe przejście przy Biedronce!
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


Dobra współpraca pomiędzy Gminą Kadzidło a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przyniosła kolejne efekty.

Na wysokości Biedronki, wzdłuż drogi krajowej nr 53, powstaje właśnie bezpieczniejsze przejście. Wcześniej Gmina Kadzidło przebudowała chodnik biegnący od szkoły do drogi krajowej. Dziękujemy naszym partnerom z GDDKiA za życzliwość i zrozumienie samorządowych sugestii.


Zdjęcia
(07.12.2019)II Gminna Gala Sportu
(tekst/fot.: UG Kadzidło)


W kadzidlańskiej bibliotece odbyła się w dniu 6 grudnia II Gminna Gala Sportu.

Organizatorzy gościli dyrektorów szkół, nauczycieli, animatorów sportu, prezesów stowarzyszeń. Głównymi bohaterami byli jednak znakomici sportowcy, mieszkańcy naszej gminy, którzy osiągnęli znakomite wyniki sportowe. Pamiątkowe puchary odebrali: Jan Kaczyński (LUKS Dylewianka), Mirosław Lesiński (Stowarzyszenie Piłkarskie Kurpik), Zenon Pierzchanowski (UKS Wilki), Marcin Lisiewski (UKS Biedronka), Paweł Gadomski (Kurpiowska Akademia Sportowa). Okolicznościowe grawertony trafiły do nauczycieli szkół podstawowych, szkoły powiatowej oraz trenerów Kurpiowskiej Akademii Sportowej.


Więcej
(07.12.2019)"Zakup sprzętu ratowniczego dla OSP w Kadzidle"
(tekst/fot.: Zdzisław Parzych)


Ochotnicza Straż Pożarna w Kadzidle w ramach zadania "Zakup sprzętu ratowniczego dla OSP w Kadzidle" pozyskała sprzęt i ubrania specjalne dla strażaków ochotników za kwotę 34 372,00 zł - z czego 30 000,00 zł dofinansowano z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a kwotę 4372,00 zł dopłaciła Gmina Kadzidło.


Więcej
(05.12.2019)Gospodarka odpadami - informacja Wójta Gminy Kadzidło
(tekst: Wójt Gminy Kadzidło) (fot.: UG Kadzidło)


Szanowni mieszkańcy Gminy Kadzidło

Od wielu lat narasta problem odpadów. Gwałtownie rośnie cena ich odbioru. Wielokrotnie tłumaczyliśmy Państwu naszą bezradność. Gmina nie posiadała żadnych narzędzi mogących skutecznie korygować cenę. Od lat rosną opłaty środowiskowe, wzrastają koszty pracy, energii, paliwa. Elementy te wyraźnie wpływają na koszt śmieci. Bogaci się budżet państwa, mieszkańcy narzekają, gminy są pozostawione samym sobie.


Więcej
(03.12.2019)I miejsce drużynowo dla MKKK na międzynarodowym turnieju karate
(tekst: Artur Prusiński) (fot.: Arch. MKKK)


10 medali zdobyli zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate na Międzynarodowym Turnieju Karate w Bartoszycach w dniu 30 listopada.

Czternaście klubów z całej Polski oraz goście z Rosji, stanowili mocną obsadę zawodów. 250 zawodników walczyło o miejsca na podium, cenne nagrody i statuetki dla najlepszych. Podsumowanie zawodów wskazało, że klub MKKK zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji medalowej co pozwoliło stanąć na najwyższym stopniu podium. Cieszy tak duży sukces uzyskany w konfrontacji z najlepszymi klubami Polski.


Więcej
(02.12.2019)
© Urząd Gminy Kadzidło 2019